04.01.2015

Через 15 років машини з "механікою" не продаватимуть

В Україні з кожним роком продається більше машин до 200 тис грн із автоматичною коробкою передач. Однакові моделі пропонують із двома типами коробок передач. З "автоматом" машини дорожчі на 6-15 тис. грн. Вони повільніше розганяються, мають на 5-10 меншу максимальну швидкість й споживають 1-2 л більше пального.

- Це вимога часу. Через 15-17 років автомобілів із механічною коробкою передач не випускатимуть. Всі робитимуть із "автоматом", - каже 31-річний Олег Омельницький, директор фірми "Автоконсалтинг." - "Механікою" користуватимуться лише професійні гонщики та власники наддешевих машин.

Зараз в Україні їздять 60 відсотків машин із "механікою" і 40 відсотків — із "автоматом". За останні три роки попит на машини з автоматичною трансмісією виріс удвічі.

- У США, наприклад, лише 5 відсотків автомобілів із механічною коробкою передач, решта обладнані автоматичною. Тенденція до збільшення частки машин із "автоматом" йде в усьому світі. Вже моделі, дорожчі 30 тисяч доларів без версії із "автоматом" не продають. Забезпечені люди не хочуть вручну перемикати передачі. На таких машинах ставлять роботизовану коробку передач із двома зчепленнями. Вона не лише швидко вмикає потрібну передачу, а й економить пальне.

 

 

"Газета по-українськи"