31.08.2021

Міноборони замінить застарілі УАЗи українськими машинами

Підприємство "Українська бронетехніка" представило прототип в рамках дослідно-конструкторської роботи за шифром "Сайгак" – легковий автомобіль підвищеної прохідності. Він замінить у наших Збройних силах морально застарілий УАЗ. 

Автомобіль створений в рекордний термін в рамках конкурсу, оголошеного Міністерством оборони України, та мав бути презентований до 1 вересня 2021 року.

Машина на базі серійного шасі Toyota Hilux  адаптована до використання нашими ЗСУ. Зразок створений з урахуванням досвіду країн Східної Європи, що проводять заміну УАЗів. Також на підприємстві врахували побажання військових, які використовують техніку в зоні проведення ООС.

Розробкою займалися разом з чеською компанією Glomex, яка є постачальником аналогічних автомобілів Збройних сил Польщі. Збройним силам і поліції Чехії та нещодавно додала до свого активу перемогу в тендерах на постачання автомобілів для Словаччини та місії ООН в Македонії.

"Сайгак" відповідає стандартам НАТО та готовий виходити на державні випробування, не дивлячись на те, що Міноборони не надало програм і методик для заводських тестувань, повідомив генеральний директор "Української бронетехніки" Владислав Бельбас.

Аналогічні машини застосовуватимуть також в Національній гвардії, Державній прикордонній службі та Державній службі України з надзвичайних ситуацій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розробка повністю українська, а емблема буде німецька - ЗАЗ випускатиме новий автобус

Нагадаємо, підприємство "Українська бронетехніка" стало фіналістом фестивалю інвестиційних проектів Sikorsky Challenge 2021. Компанія представила проект створення швидкозмінних модульних конструкцій-трансформерів, що дозволяють змінювати призначення броньованих автомобілів, для потреб ЗСУ на базі СБА "Новатор".

Підписуйтеся на нас у facebook

Підписуйтеся на наш instagram

Підписуйтеся на наш telegram

Дивіться свіжі відео та огляди на нашому youtube

 

Автопогляд