25.02.2019

Керувати автомобілем через смартфон можна тепер не лише в іграх - Citroen випустив нову машину

Французький автовиробник Citroen представив  автомобіль, керувати яким можна за допомогою смартфона. Для водіння такої машини не потрібне водійське посвідчення.

Новинку з  назвою Ami One Concept покажуть на автошоу в Женеві в березні цього року.

Сітікар квадратної форми повністю електричний і на одній зарядці може проїхати до 100 км. Модель може розганятися  до 45 км/год. Повністю зарядити машину можна за 2 години. Також Ami One Concept можна підключати до стандартної побутової розетки.  

Всередині електромобіль має прямокутне кермо , цифрову п"ятидюймову панель  і зсувний тканинний дах. Двері концепту відчиняються у різні сторони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Використані батареї Nissan забезпечуватимуть туристів енергією в походах

Керувати Ami One Concept  можна повністю за допомогою гаджета. Щоб розблокувати двері, потрібно зчитати QR-код з дверної ручки. Для того, щоб почати рух, водій має  поставити смартфон в спеціальну нішу. Запустити двигун можна за допомогою циліндричного джойстика. Він ж виконує роль селектора трансмісії і динаміка Bluetooth.  Завдяки системі "звукової ідентифікації" машина при русі видаватиме звуки, що попереджатимуть пішоходів.

Через мобільний додаток кожен може отримати Ami One Concept в користування на термін від 5 хвилин до 5 років. Орендувати машину можна  буде онлайн, доставлять її в будь-яку точку, яку обере замовник. У щомісячний платіж включатиметься заміна батареї, техобслуговування і парковка.

Електрокар призначений для пересування по місту і повинен замінити громадський транспорт у майбутньому. Також новинка від Citroen  може стати альтернативою мотоциклам, скутерам і велосипедам. Керувати ним може будь-хто у віці від 16, а у Франції від 14 років.

Нагадаємо, що британці можуть купити електричну модифікацію автомобіля Mini 1959 року за $ 143 тис.

Як повідомляв Автопогляд раніше, Amazon вкладе $ 700 млн у виробництво електромобілів

 

Надія Поліщук