19.03.2019

Зручний у керуванні і швидкий - компанія PAL-V презентувала перше у світі літаюче авто

Нідерландська компанія PAL-V представила перший у світі літаючий автомобіль-трансформер Liberty Pioneer. З машини у літальний апарат він трансформується за 10 хвилин.

Триколісне авто має цікавий дизайн. Передня частина машини заокруглена, як у літака, у задній частині  розміщена складна конструкція. При трансформації вона формується у гвинт. В Liberty Pioneer вузькі фари, і висувні задні колеса, кузов її  виготовлений з карбону і алюмінію.

Салон літаючого авто вміщує водія і одного пасажира. Окрім керма і декількох екранів на панелі приладів розташовано багато авіаційних датчиків.

Liberty Pioneer обладнаний двома двигунами. На дорозі  машина розганяється до 160 км/год, в режимі польоту – до 180 км/год.  До "сотні" авто розганяється за 9 секунд. Повністю заправлений автомобіль зможе проїхати 1314 км або пролетіти 400 км. Літальний апарт здатний піднімати  у повітря вантажі до 900 кг і летіти на висоті до 3,5 км.

ЧИТАЙТЕ  ТАКОЖ: Всі деталі про нову Tesla Model Y - дата, ціни, особливості

Для зльоту трансформер від PAL-V необхідна невелика рівна поверхня довжиною у  200 м і шириною в 20 м. Сісти апарат зможе на будь-яку ділянку довжиною 30 м.  

Перший у світі літаючий автомобіль пристосований до міських умов. Розміри Liberty Pioneer дозволяють припаркувати його в будь-якому гаражі. Заправити машину теж можна на звичайній АЗС, оскільки вона споживає 95-й, 98-1 бензин та етанол E10.

Коштуватиме таке авто $300 тис. Керувати трансформером зможуть власники з  водійськими правами і ліцензією пілота.

Нагадаємо, що з 2020-2021 років можна буде придбати словацький літаючий автомобіль AeroMobil 4.0.

Як повідомляв Автопогляд раніше, замовити електричний хетчбек  Volkswagen ID Neo можна буде уже 8 травня 2019 року.

Надія Поліщук