08.04.2021

Nissan представив електрокросовер з запасом ходу до 500 км

Японська автомобільна компанія офіційно представила серійний електричний кросовер Nissan Ariya. Автомобіль з переднім і повним приводом на вибір, доступний з різним об'ємом батареї — 65 і 90 kBт/год.

Особливість новинки - просторий салон с преміальною атмосферою, новітні технології і оновлений дизайн кузова.

Nissan Ariya буде доступна в п"яти версіях: 2WD/160 кВт/63 кВт/год, 2WD/178 кВт/87 кВт/год, AWD/205 кВт/63 кВт/год, AWD/225 кВт/87 кВт/год і AWD/290 кВт/87 кВт/год Performance.

Початкові версії передбачають комплектацію лише переднього двигуна і трьох режимів їзди: стандартний, спортивний та екологічний.  Повнопривідна модель Nissan Ariya AWD e-4ORCE  матиме два електродвигуни: по одному на передню і задню вісь. Система розподіляє обертовий момент між вісями і незалежне гальмування кожного колеса, що дозволяє витримати задану траєкторію навіть за складних дорожніх умов. У останній версії єдодатковий "зимовий" режим.

Для підзарядки батареї Ariya використовує систему CHAdeMO. Версія з батареєю 65 кBт/год має вбудований зарядний пристрій потужністю 7,4 кВт, а версія з батареєю 90 кBт/год - трифазний зарядний пристрій потужністю 22 кВт.

Довжина автомобіля сягає 4,6 м при колісній базі у 2,78 м. Ширина - 1,9 м, висота - 1,6 м.

На місці звичайної  радіаторної решітки - закрита панель, задні ліхтарі виконані у формі стрічки.

Завдяки спеціальному розміщенню електробатареї підлога в автомобіля рівна. Салон оздоблений перфорованою і штучною шкірою різної фактури.

Передня панель спрощена, плавно переходить у інші деталі інтер'єру. Єдині фізичні деталі керування: кнопка електричної силової установки, регулятор для 12,3 дюймового дисплея і перемикач клімат-контролю, вбудовані в нижню частину панелі керування, що оздоблена натуральним деревом. 

Машина оснащена системою постійного термічного контролю та рідинним охолодженням двигуна. Технічний комплект доповнює покращена система автопілота - ProPILOT 2.0, система, що планує маршрути - Smart Route Planner, віртуальний "особистий помічник" Virtual Personal Assistant та Firmware Over The Air FOTA.

Автомобіль вміє реагувати на наближення водія: вмикає ліхтарі і розблоковує замки, автономно регулює висоту водійського сидіння і кліматичні налаштування, відповідно до вподобань, що прописані в унікальному профілі на смартфоні.

Nissan Aria вийде в продаж до кінця 2021 року. За неофіційними даними, ціна на модель стартуватиме від 1 мільйона грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розмитнення автомобілів зі США подорожчає

Нагадаємо, електроавтомобілі запасом ходу 500 км також випускають Tesla, Volkswagen і Skoda.

 

 

Автопогляд