За січень в Україні зареєстрували 441 електромобіль. Це у 2,3 рази більше, ніж за той же період минулого року – повідомляє асоціація "Укравтопром".
З них лише 37 нових автівок, 404 електрокари – вживані моделі, які привезли з-за кордону.
Лідирувати на електромобільному ринку продовжує Nissan Leaf. Машини цієї моделі склали більше половини усіх куплених авто – 231 штуки. Також 13 українців придбали новий електрокар - Jaguar I-Pace. В реєстраціях минулого місяця цієї моделі не було.
За минулий рік українці підтримали світову тенденцію і купили найбільше білих легковиків – 25, 2 тис. З них найпопулярніша модель Renault Duster . Про це повідомила асоціація "Укравтопром".
Лідером серед білих автомобілів стала модель RENAULT Duster.
Друге місце серед популярних нових машин займає сірий колір. Таких автомобілів в Україні за 2018 рік зареєстрували 20,4 тис. Найпопулярнішою моделлю авто сірого кольору був KIA Sportage.
За січень українці придбали 5,2 тис. нових автомобілів. Це на 21% менше, ніж за такий період торік. Про це повідомила асоціація Укравтопром.
Лідером серед нових авто стала компанія Renault. За місяць таких купили 804 штуки - на 37% більше ніж торік. Друге місце посіла Toyota, моделей якої купили 632. Проте порівняно з минулим роком кількість машин марки зменшилась на третину. Закриває трійку лідерів японський виробник Nissan. Українці купили 427 нових авто компанії . Його продажі впали на 4%. На четвертій позиції KIA з показником у 390 легковиків. П"яте місце полсідає Skoda - 341 авто.
Найбільшим автовиробником за минулий рік уже вп"яте став німецький концерн Volkswagen Group. Про це повідомило інформаційне агентство The Associated Press.
Продажі концерну за підсумками 2018 року зросли на 0,9% і досягли 10,83 млн. машин. Міцні позиції Volkswagen Group утримує на китайському ринку. Випускає німецький виробник авто під торговими марками Audi, Bentley, Bugatti, Ducati, Lamborghini, Seat, MAN, Scania, Škoda, Porsche і Volkswagen.
За грудень минулого року в Україні випустили 266 машин- в 3,5 рази менше, ніж за такий самий період 2017-го. Про це повідомила асоціація "Укравтопром".
Найбільше українські автовиробники випустили легковиків – 197 одиниць, всі виготовив завод "Єврокар". Це автомобілі чеської марки "Шкода". Проте порівняно з минулорічним показником випуск легковиків скоротився в 4 рази.
За 11 місяців 2018 року в Україні зареєстрували близько 4,6 тис електромобілів. Це на 1,3 тис. більше, ніж за весь 2017 рік.
Зараз в Україні нараховується 10 186 електромобілів - майже половина з них з"явилась за цей рік. Ринок електричних машин в Україні зростає - торік зареєстрували 3265 електрокарів, 2016-го року – 1706. На розвиток ринку впливає законодавство - Верховна Рада продовжила пільги на ввезення електромобілів, які тривали у 2018 році. Покупці електромобілів не платитимуть ПДВ та акцизу на ввезення до 2022 року.
Станом на початок грудня українці купили 18,9 тис. електромобілів і гібридів. Серед них більше 10 тис. – чисті електрокари.
За листопад зареєстрували 1157 машин з електричними і гібридними силовими установками– це рекордна кількість за весь період розвитку електромобільного ринку.
Вчора Верховна Рада прийняла законопроект №8487. Після підписання його Президентом і публікацією в офіційних виданнях новий закон набуде чинності.
Новий закон зменшує податок на розмитнення автомобілів. Базова ставка акцизу для легкового автомобіля з бензиновим двигуном становитиме 50 євро, з дизельним - 75 євро. Закон також підвищує ставку для автомобілів з двигуном об'ємом від 3000 куб. см Також закон передбачає 50-відсоткову знижку за розмитнення авто протягом перших 30 днів, і 25-відсоткову протягом наступних 60.
Вчора Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект №8487 про зниження акцизу для ввезення автомобілів.
Тепер базовий акциз для нового легкового автомобіля з бензиновим двигуном становитиме 50 євро, з дизельним - 75 євро. Ставку для автомобілів з бензиновим двигуном об'ємом від 3000 куб. см підвищать до 100 євро, для дизельних об'ємом від 3500 куб. см – до 150 євро.
В Україні збільшився ризик придбати браковану машину. За 2017 рік правоохоронці виявили 1201 автомобіль з підробленим унікальним номером.
Про це повідомила прес-служба Міністерства внутрішніх справ.
Шахраї присвоюють VIN-номер розбитої машини чи нелегально ввезеної в Україну автомобілю-двійнику. Найчастіше незаконне авто продають за генеральним дорученням - водій юридично не стає власник автомобіля, але може його використовувати. При придбанні такого авто людина не має можливості безплатно перевірити VIN-номер. В результаті водій дізнається про те, що його обманули, лише при перевірці поліцією техпаспорта автомобіля. Тоді машину конфіскують і її неможливо повернути.
За вересень в Україні зареєстрували 734 автомобілі з електричною та гібридною установкою. Це на чверть менше, ніж за серпень.
Статистику з продажу електромобілів опублікувала компанія IRS Group.
Всього в Україні зараз зареєстровано 16 431 одиницю транспорту з електродвигуном. На вересень 2017 року дорогами України їздило всього 5661 таких машин.
Протягом минулого місяця в Україну ввезли 550 машин із електродвигунами. Це у понад два рази більше ніж в такий період торік.
Серед електромобілів у лідерах традиційно тримається Nissan Leaf. Їх зареєстрували 180, Chevrolet Volt - 46, BMW i3 -16, Tesla Model S - 11, Tesla Model Х - 9, Renault Zoe - 4, Toyota Rav-4 ЕV - 4, Hyundai IONIQ - 3, Chevrolet Bolt 3. Решта - по 1-2 одиниці.
2017-й рік для українських автомобілістів запам'ятається збільшенням штрафів за паркування, чипованими правами та новими правилами дорожнього руху. У минулому році в центрі уваги опинилися автомобілі на іноземних номерах. Під Верховною Радою страйкували власники "євроблях". Вони вимагали відмінити акциз на ввезення авто на іноземній реєстрації. Крім того, в останні тижні цього року ЗАЗ заявив про припинення виробництва Lanos. Причина - економічна ситуація в країні та зниження попиту на машини через "євробляхи".
Запорізький автомобілебудівний завод припинив виробництво моделі Lanos.
Причина рішення - економічна ситуація у країні й зниження попиту на машини. Безпосередній вплив мало і ввезення машин на "Євробляхах".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, як виглядатиме нова "Славута"
Випуск припинили тимчасово, на невизначений термін, повідомили у прес-службі компанії "Укравто", у склад якої входить автозавод.
"Виробництво зупинили, бо немає ринку збуту для такої кількості автомобілів, які міг би випускати ЗАЗ. А робити це авто в маленьких об"ємах — невигідно - вартість однієї машини буде дуже високою," - каже автоексперт і керівник компанії "Автоконсалтинг" Олег Омельницький.
Хочуть зняти акциз на переобладнання вантажних автомобілів на пасажирські. Це передбачає законопроект, який депутати зареєстрували у Верховній Раді минулого тижня.
"Після того, як його приймуть, з"являться нові робочі місця. На Західній Україні це цілий сегмент бізнесу в якому працює щонайменше 50 тисяч осіб, а буде 150 тисяч осіб",- каже автомобільний експерт Владислав Бовсуновський.
У 2016 році найбільш популярними автомобілями у крадіїв стали Toyota, Infiniti, Range Rover та Lexus. За словами страховиків, крадії не обмежують себе лише дорогими автівками. Зловмисники також прихвачують такі марки, як KIA, Daewoo-Chevrolet та Renault.
"Найбільший сплеск викрадень автомобілів був у 2014 році. Тоді у клієнтів PZU викрали 66 машин. У 2015 році статистика за цим показником значно покращилася - викрали 18 авто, а минулого року - всього 11. У 2014 році найчастіше угони траплялися в Донецькій і Луганській областях. Минулого року - у Києві, Одесі, Харкові. Є випадки викрадення також у Вінниці, Житомирі та Мукачевому", - каже речник страхової компанії PZU в Україні Олександр Мельничук.
Крадії із Києва почали частіше викрадати автомобільні фари. Переважно знімають їх з позашляховиків Volkswagen і Porsche. Сигналізація машин при цьому не спрацьовує.
Про це повідомляє UBR.ua.
Раніше злочинці знімали з автомобілів двірники та викрадали все, що доступній досяжності. Зловмисники почали викрадати фари.
Більшість вживаних автомобілів із США ввозять битими в Україну. Такі машини у Америці на 70% дешевші за вживані без ушкоджень. Наприклад, великий седан "Форд Кроун Вікторія" 2001 року після ДТП коштує $1 тис. А цілий - $1,66 тис.
"Електромобіль "Ніссан Ліф" у США можна купити всього за 3 тисячі доларів. Через це в Україну ввезуть здебільшого биті американські авто. А тут відновлюють і продають або їздять", - каже автоексперт Владислав Баранков із компанії "Клеверексперт".
Торік 4 серпня президент підписав указ про Національну поліцію. У ході реформи, крім нової форми, поліцейські отримали нові авто. Але парк машин поступово змінюється. Так, перші патрульні отримали гібридні Toyota, які до цього були у користуванні ДАІ. Потім їм дісталися корейські авто, які перебували на службі таксі.
Національна поліція України купить гібридні автомобілі Mitsubishi Outlander на суму понад 900 млн грн. Це гроші держава отримала від продажу квот за Кіотським протоколом.
"Станом на сьогодні ми ведемо переговори з японською стороною щодо підтримки рішення уряду про використання цих коштів на закупівлю нових гібридних автомобілів для нової реформованої української поліції. Це кошти, які певними державними службовцями і ділками були заплановані на так звану закупівлю лампочок", - каже Семерак.