Історія

сьогодні

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: розпочали продаж першого масового електромобіля Ілона Маска

22 червня 2012 на заводі у Фрімонті в США  американська компанія Tesla Motors розпочала продаж першого у світі електричного седана преміумкласу - Model S2. В цей день також розпочалось серійне виробництво машини.

За словами генерального директора і головний архітектора продукції Tesla Motors Ілона Маска, виробництво електричного спортивного автомобіля і доступного електричного садана було у планах компанії ще з 2006 року. Про це йдеться на офіційному сайті компанії. 

Читати далі →

сьогодні

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: як з'явилося Volvо

22 червня 1915 року шведська компанія, яка спеціалізувалась на виробництві і продажі підшипників, Svenska Kullagerfabriken офіційно зареєструвала назву торгової марки - Volvо. В перекладі з латинської це означає "Я кочусь".

SKF вже була провідним світовим виробником промислових підшипників завдяки унікальному винаходу сферичного підшипника, який розробив шведський інженер і перший генеральний директор компанії Свен Вінгквіст.  У час Першої світової війни автомобільний бізнес майже зупинився і потенційним клієнтам підшипників довелося перейти з легкових автомобілів на виробництво важких транспортних засобів та іншої військової техніки. Після п'яти років існування, 1920 року, виробництво Aktiebolaget Volvo припинило свою діяльність. SKF вирішила в майбутньому продавати всю свою продукцію під власним ім'ям. 

Читати далі →

17.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випустили Range Rover першого покоління

17 липня 1970 року британська компанія Land Rover випустила нову модель автомобіля - Range Rover. Це - перший у світі позашляховик преміум-класу, оснащений дизельним двигуном, і перший повнопривідний автомобіль з антиблокувальною гальмівною системою ABS.

Range Rover також став першим позашляховиком, де дискові гальма встановлювали одночасно на всіх колесах,  і першим автомобілем, який оснастили електронною антибуксува́льною систе́мою Electronic Traction Control. 1992 року саме цей автомобіль вперше обладнали автоматичною електронною пневматичною підвіскою.

Читати далі →

17.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: здійснили перший мобільний телефонний дзвінок з автомобіля

17 червня 1946 водій у Сент-Луїсі, штат Міссурі у США, здійснили перший бездротовий дзвінок з автомобіля. 

Послугу "атомобільного телефону" забезпечила служба мобільного телефонного зв'язку в США, яку  представили компанії AT&T та з Southwestern Bell. Для того, щоб подзвонити на телефон МТС, спочатку слід було зв'язатись з оператором AT&T, який відправляв сигнал на вказаний телефонний номер іншого МТС. Дзвінки з автомобіль також обслуговували оператори. Оригінальне обладнання важило 36 кг. Користувачі натискали кнопку на слухавці для розмови та відпускали її для прослуховування.

Читати далі →

16.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випустили експерементальну модель "Запорожця"

16 червня 1959 року з експериментального цеху автозаводу "Комунар" вийшов мікролітражний автомобіль "Запорожець".

Мета розробки нового автомобіля - випуск бюджетної універсального моделі для населення.

Особливість автомобіля – кузов купе із дверима, що відчинялися проти руху, заднє розташування двигуна і невеликі розміри. Сам же силовий агрегат – це V-подібний чотирициліндровий двигун із повітряним охолодженням.

Читати далі →

16.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: представили перший цивільний Willys

16 червня 1945 року виготовили перший цивільний джип - Willys Universal.
 
 
На початку 1938 року керівництво збройних сил США усвідомило необхідність створення мобільного транспортного засобу, який би міг замінити традиційний мотоцикл з коляскою. До кінця грудня 1939 року спеціалісти компанії Willys Overland підготували перші креслення оригінального концепту, який незабаром став відомим світу під ім'ям Jeep.
Машина мала бути легкою, потужною та добре керованою. Після закінчення війни Willys Overland вирішила застосувати автомобіль для цивільних потреб. Так в продаж 1945 року надійшла перша серійна модель з назвою Civilian Jeep або CJ, що в перекладі означає "цивільний джип". Це були перші машини, на капоті яких було наштамповане слово JEEP.  Цього ж року з'явилася покращена модель автомобіля - CJ2A.
 
 
Відповідно до досліджень Willys-Overland, в той час у США було 5,5 мільйона фермерів, 4 мільйонів з яких не мали ні вантажівок, ні тракторів. Тому міцний і універсальний CJ-2A  компанія Willys-Overland пропонувала як "універсальну сільськогосподарську робочу техніку".
 
 
Він міг виконувати роботу двох ваговозів, які працюють зі швидкістю 6,4 км за годину, по 10 годин на день, не перегріваючи двигун. CJ-2A створили для роботи у сільському господарстві та промисловості по всьому світу, а також пропонували як робочий автомобіль для цивільного населення.
 
 
Модифікована версія MB-CJ-2A 1945 року, яку продавали за 1090 доларів або 29 тисяч гривень за теперішнім курсом, мав напис Willys на сторонах капота та рамі лобового скла. Його оснащували кращими амортизаторами і пружинами, покращеними сидіннями, допрацьованими коробкою передач, потужнішим зчепленням, кращим охолодженням двигуна.  Зміни дозволили рухатись на малих швидкостях до 96 км/год.  Автомобіль мав запасне колесо, великі фари, зовнішню кришку паливного бака, посилену раму та автоматичний очисник скла з боку водія.
 
 
1950 року Jeep зареєстрували як торгову марку, а з 1987 року бренд купила американська компанія Chrysler.
16.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: заснували компанію Ford

О 9:30 ранку 16 червня 1903 року Генрі Форд і інші потенційні акціонери Ford Motor Company зустрілись  в Детройті, щоб підписати офіційні документи, необхідні для створення нової корпорації. Нотаріально завірені документи з підписами дванадцяти акціонерів відправили в офіс державного секретаря Мічигану. Компанію офіційно зареєстрували на наступний день, коли держсекретар отримав статут.

Читати далі →

09.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: подали патент на електричний стартер

15 червня 1911 року американський винахідник Чарльз Кеттерінг подав заявку на патент США № 1150523 на електричний стартер двигуна автомобіля.

Кеттерінг не є засновником цього винаходу, але він покращив цей пристрій. Раніше, щоб  завести автомобіль, водієві було необхідно повертати двигун вручну. Цей процес часто приводив до переламів рук, зап"ясть або плечей. Зафіксований інцидент, коли Байрон Картер, засновник компанії Cartercar, взимку 1908 року у Детройті проїхав повз інший автомобіль. Його водій забув зменшити іскру, через що завідний важіль відскочив назад і зламав Картеру щелепу. Внаслідок травмування, у Картера розвинулась пневмонія, яка в кінцевому результаті його вбила. Директор Cadillac Генрі Ліланд був близьким другом Картера. Ця подія його настільки вразила, що він зобов'язав свою команду розробити безпечний механізм запуску роботи двигуна.

Читати далі →

14.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: на автомобілі-амфібії перетнули Ла-Манаш

14 червня 2004 на авто-амфібії Gibbs Aquada перетнули протоку між Великою Британією та материком Євразія. За кермом плаваючого автомобіля був британський мультимільйонер Річард Бренсон. Він переплив протоку за 1 годину 40 хвилин і 6 секунд.

Незважаючи на зовнішню схожість з Mazda MX-5, автмобіль-амфібія розроблена з нуля. Над розробкою машини працювали новозеландський конструктор Алан Гібс та його друг - англієць Нейл Дженкінс. Для цього витратили 8 років, під час яких розробили і запатентувати 60 винаходів.

Читати далі →

11.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: кузов лімузина виливали із цільного шматка металу

11 червня 1968 року британська автомобільна компанія Daimler Motor Company анонсувала вихід нового лімузина - DS 420.

Представницький автомобіль створили на базі седана Jaguar 420 G. Для реалізації конструктивних рішень платформу розтягнули на 53 см. Силовий агрегат також перейшов від іншого "Ягура". Це був рядний шестилітровий бензиновий двигун від J об'ємом 4,2 л, що розвивав 245 к.с. Його роботу доповнювала триступенева планетарна коробка передач Borg-Warner Model 8 з подвійним діапазоном передач і гідротрансформатором.

Читати далі →

10.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: припинили випуск розкішного Mercedes-Benz

10 червня 1981 випустили останній Mercedes-Benz 600 der Grosser найпрестижніший лімузин ХХ століття — Mercedes-Benz 600 або Mercedes-Benz W100. 

Ще до другої світової війни німецька компанія Mercedes-Benz мала хорошу репутацію виробника автомобілів представницького класу. Попередником Mercedes-Benz 600 була післявоєнна 300 модель, із застарілою конструкцією та скромним силовим агрегатом. Технічна революція 50-х років вимагала розробки нового автомобіля представницького класу. Над створенням прототипів нової моделі працював німецький інженер-конструктор Фріц Наллінгер. 1963 року світ побачив перший Mercedes-Benz 600.

Читати далі →

08.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: випустили перший серійний автомобіль східної Європи

8 червня 1909 року вагонне відділення ризького Російсько-Балтійського заводу випустило перший серійний автомобіль Російської імперії. Машина стала першою серійною моделлю східної Європи. 

Потужності одного з відділень на Російсько-Балтійському заводі, яке під час російсько-японської війни випускало транспортні засоби для перевезення припасів і устаткування, згодом використали для випуску автомобілів. Для цього запросили головного конструктора бельгійської фірми Fondu - Жульєна Поттера. Рівно через рік молодий спеціаліст разом з командою російського заводу випустив першу серію автомобілів. До їх розробки долучились 10 інженерів, 141 робітник та 3 водія-випробувача.

Читати далі →

07.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: вперше застосували пристрій примусового зниження швидкості

7 червня 1906 року газета The New York Times  інформувала про реалізацію першого у світі технічного засобу регулювання швидкості - штучної дорожньої нерівності, ранньої версії "лежачого поліцейського", у місті Чатемі в США.

Підвищення на 12,7 см над рівнем дороги створили для того, щоб запобігти перевищенню швидкості транспортних засобів. При чому середня швидкість автомобіля той час складала 47 км/год.

Читати далі →

04.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: виготовили автомобільну шину з синтетичного каучуку

4 червня 1940  року компанія B. F. Goodrich Tire & Rubber з Акрону, штат Огайо вперше у світі представила шини Ameripol, виготовлені із синтетичного каучуку. До цього часу автомобільні продукти виготовляли виключно з природного каучуку, що було екологічною та стратегічною проблемою. Цей винахід став панацеєю розв'язання проблеми американських потреб на час Другої світової війни, з якими не могли впоратись інші гумові компанії, такі як Goodyear Tire. 

Читати далі →

04.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: для першого автомобіля Форда зруйнували стіну магазину

4 червня 1896 року Генрі Форд вперше виїхав на автомобілі власної конструкції на вулицю Беглі-авеню в Детройті, штату Мічиган у США.

Попри відсутність кузова, транспортний засіб був настільки широким, що Форд мусив розрубати двері свого магазину сокирою, аби вивести машину з приміщення. Quadricycle - така назва автомобіля, він мав легкий металевий каркас із чотирма велосипедними колесами. В дію його приводив 2-циліндровий бензиновий двигун на 4 к.с. 11-літровий паливний бак був розташований під сидінням.

Читати далі →

02.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: відбулась прем'єра нового седана Logan

2 червня 2004 року представили новий седан Logan, - спільний проєкт французької компанії Renault і румунської компанії Dacia. (ВІДЕО)

Автомобіль отримав місткий кузов, скромний дизайн і сучасний салон. Платформа, на якій побудований Logan, також використовували для Renault Modus, Nissan Micra, Renault Clio.

Читати далі →

02.06.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Volvo представила перший спорткар

2 червня 1954 року в аеропорту Торсланда поблизу Гетеборгу у Швеції, компанія Volvo представила свій перший спортивний автомобіль - дводверний кабріолет P1900. 

Спочатку планували випуск автомобіля лише на зовнішній ринок, але, попри те що відкритий спортивний автомобіль не був комфортним для експлуатації в умовах шведського клімату, більшу частину виготовлених автомобілів продали саме на батьківщині.

Читати далі →

31.05.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: завершили випуск "Побєди"

1958 року припинили  випуск автомобіля ГАЗ -М-20 "Побєда". Це один перших у світі масових серійних автомобілів із несучим 4-дверним кузовом понтонного типу, в якого не було виступаючих крил, підніжок і фар, закріплених над крилами. 

В грудні 1941 року Горьківський автозавод отримав завдання спроектувати та підготувати до виробництва нову модель легкового автомобіля, який би відповідав сучасним тенденціям світового автомобілебудування. Прототипом для розробки був німецький автомобиль Opel Kapitan 1938 року. Перший зразок моделі створили 6 листопада 1944 року. 

Читати далі →

25.05.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: заснували бренд Hyundai

У 1939 році Чан Чжу Єна заснував автомобільну майстерню, яка 1946 року отримала назву Hyundai. Попри це, датою створення бренду вважають 25 травня 1947 рік, коли корпорація Hyundai Civic Industries офіційно вийшла на ринок.

Hyundai в перекладі з корейської мови означає "Сучасність".

Читати далі →

24.05.2021

ДЕНЬ В ІСТОРІЇ: Космічний Tesla Roadster Ілона Маска вперше привезли в Україну

24 травня 2019 року легендарний електроавтомобіль Tesla Roadster вперше показали у Києві у рамках виставки електротранспорту і гібридів Plug-In Ukraine. Саме таку машину американський інноватор і бізнесмен Ілон Маск 2018 року відправив у космос на орбіту планети Марс. Її на захід привезла компанія ElectroCars. 

Читати далі →