06.07.2016

Гарантія на авто стала маркетинговим ходом (ІНФОГРАФІКА)

Більшість німецьких, корейських і японських виробників пропонують 5-7 років гарантії на свої авто. Українські, французькі, китайські дають 3-5 років. Однак, незалежно від марки автомобіля, довга гарантія поширюється лише на 10-15 деталей. На решту вона коротка.- Магнітолу безкоштовно відремонтують, якщо зламається через 5 місяців після покупки. Спідометр — якщо вийде з ладу за півроку. На амортизатори й пружини більшість виробників дають гарантію рік, помітив Вадим Юр"їн, працює у автосервісі неподалік метро Оболонь.

Гарантію не дають на гумові ущільнювачі, сальники, гальмівні колодки, патрубки системи охолодження і неякісні свічки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 порад, які допоможуть швидко і якісно помити машину

5-7 років гарантії автовиробник дає на ті деталі, які можуть проходити 12-15 років. Це кузов, корпус коробки передач, блок циліндрів, паски безпеки, щуп для перевірки масла, поршні, бензобак.

"Гарантія на авто стала маркетинговим ходом. Тому її роблять якомога довшою. У офіційному автосалоні власника нової машини лякають — якщо не обслуговуватиме автівку тут, гарантія злетить. Більшість людей, щоб не було потім проблем, роками обслуговуються на офіційних СТО. Платять за це на 20-30 відсотків більше ніж в на інших сервісах".

інфографіка: Дмитро Скаженик

Поки машина нова не варто відмовлятися від фірмового обслуговування. У перші півроку-рік може виявитися заводський брак.

"Найчастіше це можуть бути амортизатори, підтікання мастила чи дрібні несправності електроніки. Як би водій не їздив, але за перші 30-40 тисяч кілометрів або два роки всі недоліки вилізуть. Далі можна переходити на дешевший сервіс, - радить Вадим. - Зазвичай ненадійна ходова частина дає про себе знати до 10 кілометрів пробігу, електровузли за рік-півтора, проблеми двигуна виявляються при перших 5 тисячах кілометрів", - говорить спеціаліст.

 

Автопогляд