31.01.2017

Як правильно мити авто в морози

 

До мийки автомобіля взимку варто підходити обережно. Особливо, у 10-градусні морози, пояснюють маляри автосервісу на вул. Великій Кільцевій у Києві.

"Якщо машина нова, то її можна сміливо мити. Нічого її фарбі не загрожує, бо там немає сколів і подряпин. А ось автомобілі, яким більше року, не варто мити в морози. Найнижча безпечна температура для миття — це 2-5 градусів морозу. Якщо холодніше, на мийку не заїжджайте", - каже автомаляр Володимир Костюк.

За його словами, миття автомобілем на мийці високого тиску в морози може пошкодити фарбу машини й спровокувати корозію у проблемних місцях.

"Якщо придивитися на фарбу будь-якого авто, то на ній повно подряпин і сколів. Десь машина подерта гілками дерев, десь — камінцями. Якщо в глибокій подряпині затримується вода, а потім авто виїжджає на мороз і вода там замерзає, то відбувається руйнація автоемалі. Скол стає більшим, туди більше потрапляє вологи. З часом там утворюється іржа", - каже він.

Найбільш проблемні місця кожного авто — між нижньою частиною арок коліс і пластиковим захистом, в районі решітки радіатора і кріплення номерних знаків.

"Якщо авто вже дуже треба помити у мороз понад 10 градусів, тоді варто прослідкувати, щоб на мийці машину ретельно витерли. Варто аби на неї нанесли не звичайний віск, а твердий. Це, звісно, недешеве задоволення — близько 300 гривень. Але воно того варте. Віск заповнить всі мікротріщини на фарбі і сколи. Не даватиме туди проникати волозі. Після цього авто варто поставити десь у теплому паркінгу або на протязі аби висохли всі краплі води"