16.11.2018

5 порад, як підготувати авто до холодів

В  деяких областях України  за минулі два дні випав сніг. У Києві він спричинив затори до 10 балів. Також з кожним днем температура опускається, зранку та ввечері  з"являються заморозки, а на дорогах – калюжі та ожеледь.

Автопогляд підготував поради водіям, як підготувати машину до зими:

1. Поміняйте шини.

Якщо живете  у великих містах, де сніг прибирають якісно, краще купувати гуму без шипів. Якщо ж ви проживаєте в провінції, варто купити  гуму з шипами - їздити по неочищених вулицях на такій безпечніше.

Помилка водіїв - їзда на старій зношеній гумі, яка втратила свої властивості.  Такі шини не кращі від літніх. Не варто їздити взимку і на всесезонній гумі.

2.   Проведть антикорозійну обробку.

Варто обробити кузов автомобіля від корозії, адже речовини, якими посипають взимку дороги, псують покриття днища.  Найкраще використати бітумну мастику. Також її варто нанести колісні арки та пороги. Кузов варто покрити кількома шарами твердого воску. Він всотується у мікротріщини фарби й перешкоджає потраплянню вологи під покриття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цього тижня проведуть рейд з безпеки руху - чого очікувати водіям?

3.    Перевірте акумулятор.

Акумулятор авто важко сприймає холод, особливо, якщо йому більше 3-5 років. У випадку моделі акумулятора, який можна обслуговувати, слід перевірити щільність електроліту, рівень рідини. У інших випадках не зайвим буде почистити клеми й перевірити напругу. У разі частих поїздок містом бажано поставити батарею на нічну зарядку.

4. Замініть омивну рідину лобового скла.

Рідина особливо потрібна у мокру погоду. Її відсутність може спричинити до небезпечних ситуацій. Літня рідина може замерзнути і порвати бачок.  

Необхідно оглянути і паливну систему. Потрібно переконатися, що в паливних баках і різних фільтрах відсутня волога. Для власників літніх авто не зайвим буде перед зимою залити в паливо присадки для видалення вологи й очищення паливної системи від забруднення і корозії.

5.   Подбайте про дрібниці.

Взимку краще покласти на підлогу  салону гумові килимки. Також слід придбати щітку зі шкребком - він допоможе відчистити скло від намерзлого льоду після холодної ночі.

Як повідомляв Автопогляд раніше, в Україні хочуть зменшити кількість лівих поворотів на швидкісних трасах. Замість них будуватимуть багаторівневі транспортні розв'язки. 

Надія Поліщук