16.11.2018

Як правильно їздити в негоду - ТОП-5 порад для водіїв

Через снігопад 14 листопада в Україні відбулося більше 1000 ДТП, 498 з них – у Києві. Більшість водіїв не підготували свій автомобіль до заморозків та слякоті на дорозі.

Автопогляд пропонує поради, які допоможуть вберегти себе й автомобіль від аварії у негоду.

1. Машина має бути підготовлена до використання в холодну пору

Важливо вчасно змінити літню гуму на колесах на зимову і мати справний акумулятор. Також для хорошого огляду варто тримати склоочисники в ідеальному стані.

2.       Не прискорюйтеся різко

Зчеплення  шин з поверхнею дороги під час дощу або снігу погіршується. Також машину може заносити при маневрах і гальмуванні. Особливо небезпечним є різке набирання швидкості. Одне з ведучих коліс може потрапити на слизьку ділянку дороги й авто занесе або викине на зустрічну смугу

3.  Будьте пильніші, ніж зазвичай

Особливо в ранковий  та вечірній період варто бути дуже уважними. Дорога в цей час може бути надто слизькою. Важливо слідкувати за поведінкою кожного автомобіля неподалік. За його кермом може сидіти недосвітчений водій, який може невпоратися із керуванням.

4.  Зберігайте дистанцію.

Забезпечивши більшу дистанцію від водія попереду, водій забезпечує себе більшим місцем для непередбачуваних маневрів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 порад, як підготувати авто до холодів

5. Пам"ятайте про небезпечні місця.

Варто за можливості оминати калюжі. Під ними може бути яма або відчинений каналізаційний люк. Якщо це зробити неможливо, калюжу проїжджають на мінімальній швидкості, кермо тримають прямо. Слід близько не рухатися до збіччя дороги. Як тільки на крижане покриття потрапить одне колесо, авто може стати некерованим.

6. Змініть манеру гальмування

Не варто так само тиснути на гальма, як і в суху погоду. Різке гальмування одна із найпоширеніших причин аварій в ожеледицю та мокру погоду. Коли водій затискає гальма на мокрому асфальті чи кризі, машину зазвичай заносить, вона втрачає керованість. Тому бажано користуватися імпульсним гальмування - потрохи тиснути й відпускати педаль. На спусках і похилих ділянках дороги гальмують двигуном - котяться на передечі.

7. Повертайте кермо плавніше і рідше

У період похолодання відбувається найбільше аварій, бо водії не встигають перейти на інший стиль водіння. Одним із його елементів є інша манера керування. Варто уникати різких поворотів, частих перелаштувань із ряду в ряд, входження в поворот одним махом керма.

Нагадаємо, в Україні хочуть зменшити кількість поворотів ліворуч на дорогах з інтенсивним рухом. Замість них будуватимуть багаторівневі транспортні розв"язки.

Як повідомляв Автопогляд раніше, з 12 по 18 листопада проходить тиждень безпеки дорожнього руху. Поліцейські зупинятимуть водіїв і перевірятимуть наявність і використання пасків безпеки.

 

Надія Поліщук