11.03.2021

Як підготувати авто до весни топ-6 порад автомобілістам

Водії часто нехтують підготовкою власних автомобілів до зміни погодних умов із зимових на весняні. Через це можуть виникнути проблеми, особливо з не новими машинами.

Автопогляд підготував топ-6 порад, що допоможуть підготувати авто до весни

1. Підготуйте літні шини

Перехід від зимових шин на літні необхідний, оскільки гума в сезонних шинах відрізняється складом. У літніх – гума більш жорстка і стійка до високих температур, на відміну від зимових. Відповідно, літня у теплі весняні й літні дні має краще зчеплення з дорогою.

Тому, як тільки на вулиці стабілізується температура +7, потрібно міняти зимові шини на літні. 

 

2. Підзарядіть акумулятор

Взимку акумулятор перевантажений за рахунок роботи обігрівача і мотору. Якщо йому понад 3 роки і авто їздить далеко не щотижня,  на початку весни він може дати збій. 

Тому необхідно його підзарядити та оглянути на предмет окислення, аби уникнути раптового розряду. 

 

3. Огляньте підкапотний простір

Взимку температура під капотом варіюється від -20 до +95, що може стати причиною деформації деяких деталей. Особливо гумових. Це можуть бути ущільнювачі пробок, прокладки, шланги тощо.

Тому необхідно перевірити чи не підтікають рідини із ємностей і шлангів, чи немає іржі в місцях накопичення талого снігу. 

 

4. Перевірте гальма

Якщо гальма не миттєво спрацьовують та "довго думають", необхідно однозначно везти автомобіль на СТО. 

Або ж самотужки перевірити стан сальників манжетів гальмівної системи, змінити гальмівну рідину й викачати із системи повітря.

 

5. Приведіть до до ладу кузов

Через часті опади й морози зазвичай водії рідко миють авто взимку. Крім того, кузов у багатьох покритий соляним розчином доріг. Його разом із брудом варто ретельно змити за допомогою контактної мийки і спеціальної хімії.

Після цього бажано нанести на кузов твердий віск, який заповнить мікротріщини фарби машини, захищатиме її від бруду й надасть автомобілеві блиску. Не зайвим буде змастити петлі дверей і багажника.

 

6. Очистіть вентиляційну систему

Взимку майже завжди працює пічка. У вентиляцію машини потрапляє не лише дрібне сміття,  а й елементи металів із вихлопних газів інших машин, бактерії тощо. Варто прочистити систему спеціальними спреями або провести озонування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яким був перший український автомобіль – знайшли рідкісні фото

Нагадаємо, що нещодавно у США визначили найбезпечніші автомобілі 2021 року. Автомобілі Hyundai Motor Group та Volvo отримали найбільшу кількість нагород. Автопогляд