13.11.2013

На що звернути увагу на шиномонтажі

У сезон перевзування автомобіля працівники шиномонтажів поспішають, намагаються якомога швидше обслужити всіх клієнтів. Тому можуть незумисне помилитися. Досвідчені автолюбителі радять перевзувати авто за кілька тижнів до початку сезону або уважно стежити за роботою працівників шиномонтажу.

Колеса мають бути чистими

Перед перебортуванням шин бажано добре вимити їх та колісні диски. Іноді через пилюку та в’язкі бітумні речовини на кромці колеса покришка прилягає нещільно й пропускає повітря.

Немаловажливим є й псигологічний момент - до чистих коліс завжди ставляться бережніше.

Перевіряють пошкодження гуми

Шини, привезені на шиномонтаж, варто обдивитися з усіх боків - витягти застряглі камінці та шурупи (якщо є). Перевірити стан вентелів. Якщо на гумі є пухирі чи трохи пошкоджені місця, в подальшому буде відомо, чому колесо спускає.

Покришки підписують

Аби шиномонтажники не переплутали ваші колеса із іншими, напишіть на кожній із них крейдою номер свого автомобіля. Найчастіше плутають шини 13 і 16 радіусу.

Попереджують про особливості свого авто

Перш за все, це має бути попередження про тонкощі зйому ковпака чи декоративного пластикового ковпачка на колесі. Шиномонтажники, що поспішають, нерідко ламають ці деталі. Також слід попередити про особливу увагу при балансуванні того колеса, яке нещодавно суттєво потерпіло від ями чи вискакування на бордюр

Спостерігають за роботою шиномонтажників

Якщо кромка диска іржава, її необхідно зачистити наждачкою і вже потім одягати гуму. Інакше повітря виходитиме. Варто звернути увагу, чи грузки ставлять у потрібні місця. Подивитися на самі грузки. На легкосплавні диски треба встановлювати лише пластикові, а не металеві. Балансувальний верстат має стояти на бетонній плиті, якщо підлога нерівна. Під час встановлення колеса на місце бажано простежити, як шиномонтажник затягує болти. Якщо перетягне, зірве різьбу.

Автопогляд