20.01.2017

Які машини крадуть найчастіше

У 2016 році найбільш популярними автомобілями у крадіїв стали Toyota, Infiniti, Range Rover та Lexus. За словами страховиків, крадії не обмежують себе лише дорогими автівками. Зловмисники також прихвачують такі марки, як KIA, Daewoo-Chevrolet та Renault.

"Найбільший сплеск викрадень автомобілів був у 2014 році. Тоді у клієнтів PZU викрали 66 машин. У 2015 році статистика за цим показником значно покращилася - викрали 18 авто, а минулого року - всього 11. У 2014 році найчастіше угони траплялися в Донецькій і Луганській областях. Минулого року - у Києві, Одесі, Харкові. Є випадки викрадення також у Вінниці, Житомирі та Мукачевому", - каже речник страхової компанії PZU в Україні Олександр Мельничук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ З автомобілів масово крадуть фари

Минулоріч в українців украли 7 тис. 527 автомобілів, серед яких кожен п'ятий викрадений автомобіль - іномарка . Найбільш популярними авто для зловмисників стали Toyota, Mercedes, BMW, Mitsubishi, Honda, Lexus, Audi, ЗАЗ-Daewoo і ВАЗ. Вітчизняні автівки викрадають переважно для розкомплектації, продажу по запчастинах і здачі залишків на металобрухт.

Деякі крадії працюють за новою схемою: викрадають авто, щоб потім повернути її за винагороду. У Києві таким чином повернули понад 80 престижних машин, заявили в МВС.

У 2015 році МВС України зафіксувало 11 324 викрадень транспортних засобів.
gazeta.ua