23 вересня 1861 року у невеликому місті Альбек в Німеччині народився німецький інженер і винахідник - Роберт Бош. Згодом одинадцятий син заможного селянина створить одну з найбільших компаній у світі, яка спеціалізуватиметься на виробництві продукції для автомобілів, побутової техніки та медичного обладнання під маркою Bosch.
18 квітня 1958 року в Монако Марія Тереза де Філіпс дебютувала на Гран Прі Формула 1 . Вона стала першою жінкою, яка взяла участь у змаганні.
Де Філіпс народилась в забезпеченій аристократичній сім'ї і мала змогу сісти за кермо спортивного автомобіля дуже рано. В гонках брала участь для того, щоб довести братам, що може керувати автомобілем не гірше чоловіків.
Цього дня 1805 року французький винахідник Ісаак де Рівз подав заявку на патент "вибухового двигуна" - попередника сучасного двигуна внутрішнього згоряння. Згодом 1808 року науковець складе один з перших у світі автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння.
У 19 столітті над розробкою автомобіля з двигуном внутрішнього згоряння також працювали й інші винахідники: німець Карл Бенц, бельгієць Жан-Жозеф-Етьєн Ленуар 1863 року та Зігфрід Маркус в Австрії 1870 року. Одні мали розробки лише на папері, а інші будували невеликі самохідні карети, які не ще могли перевозити людей.
18 лютого 1898 року народився італійський автомобілебудівник і творець одних із кращих у світі спортивних автомобілів Енцо Феррарі.
Після закінчення Першої світової війни італієць Енцо Феррарі влаштовується працювати до невеликої компанії випробувачем автомобілів.
У той період життя він і почав займатися перегонами. 1920-го року він став працювати на компанію Alfa Romeo. Саме на машинах цього бренду він і брав участь у професійних перегонах.
- Зараз готуємося до четвертого етапу Відкритого кубку з мотокросу спортивно-технічного клубу "Сона". Місяць тому провели перші у цьому сезоні відкриті змагання із глядачами. На щастя, дозволила це зробити епідеміологічна ситуація під Києвом, - говорить Олександр Пащинський, член правління Федерації мотоциклетного спорту в Україні, головний організатор етапу чемпіонату світу з мотокросу серед екіпажів в Україні та організатор змагань на СТК "Сона". Він розповідає про мотокрос в Україні та особливості проведення змагань під час карантину.
"Видатна роль Дизеля не тільки для автомобілізму. Він просто винайшов альтернативний до бензинового варіант двигуна, який широко застосовували не тільки в автомобілях, але і в судноплавстві, і в залізничній справі. Це був принципово новий двигун, що працював на солярці, на іншому, більш дешевому паливі", - розповів "Автопогляду" автоісторик Володимир Вінник.
19 листопада 179 років назад народився чеський інженер Еміль Шкода. Він заснував автомобільний завод Škoda у місті Пльзень.
Народився майбутній підприємець 1839 року у сім'ї лікаря. Навчався Еміль Шкода у двох технічних університетах – в Празі та Карлсруе (Німеччина). Проходив інженерську практику в Франції, Великій Британії і США. Декілька років інженер жив у Пруссії – одній з найбільш технічно розвинених країн того часу.
Степан Кравчун 1983 року очолював Запорізький автомобільний завод "Комунар". Під його керівництвом відбувався випуск автомобілів ЗАЗ 1102 "Таврія". Це був перший український автомобіль європейського зразка. На розробку автомобіля крім радянських рублів виділили $63 млн, що дало змогу закупити багато імпортних комплектуючих.
Народився майбутній винахідник 25 листопада 1844 року в місті Карлсруе (Німеччина). Оскільки його батько працював залізничником, Карл ще змалку зацікавився технікою. Після закінчення гімназії юнак пішов вчитися до Політехнічного ліцею.