27.12.2016

На що звертати увагу при запуску двигуна взимку

 Автовласники ненових і дизельних автомобілів нерідко взимку стикаються з проблемою запуску двигуна. На вихідні синоптики прогнозують сильні морози до -25C. Пропонуємо 7 способів запустити мотор у сильний мороз

Акумулятор залишайте в теплі

Акумулятор - ключовий елемент, який постачає двигуну необхідну для запуску енергію. Якщо йому більше 3 років, то перед сильними морозами його кращу зняти із авто. Й тримати вдома. При цьому перевірте, чи достатньо він заряджений. Можна також дістати електричні "ковдри", які збережуть акумулятор в теплі, навіть якщо ви залишите його в машині на вулиці.

Не крутіть довго стартер

Якщо автомобіль не заводиться з першого разу, не варто повторювати запуск знову і знову з мінімальним інтервалом. Якщо довго крутити старетер, то акумулятор розрдиться повністю й машину завезти буде нереально. Тому процес запуску не повинен тривати більше 15 - 20 секунд. Потім поверніть ключ в початкове положення і дайте втомленому акумулятору дві хвилини відпочити.

Увімкніть дальнє світло фар

Запуск двигуна на морозі стане легшим, якщо перед цим на короткий час включити фари автомобіля. Справа в тому, що включення фар на 30-40 секунд сприяє катодній поляризації, яка дозволяє отримати більш потужний імпульс. Але це допомагає за умови, що батарея нормально заряджена. Якщо акумулятор розряджений більш ніж на 20-25 відсотків, то подібна процедура особливого сенсу не має.

Частіше користуйтесь авто

Намагатися вдаватися до частих поїздок, але не на короткі відстані. Під час кожної поїздки генератор заряджатиме акумулятор.

Не залишайте на морозі авто на тривалий час.

Слідкуйте за рівнем бензину

Якщо бензину в баку залишається дуже мало, то в паливну систему потрапляє велика кількість конденсату. Він не горить, тому двигун може не завезтися. Не можна застосовувати неякісне пальне Коли на вулиці мороз, зупиняючись на парковку, в автомобілі тримайте рівень бензину не більше 2/3 об'єму бака. Це зменшить кількість шкідливого конденсату.

Під час запуску двигуна витискуйте зчеплення

Якщо заводити двигун із натиснутим зчепленням, двигуну потрібно менше зусиль, аби завезтися. Зчеплення від"єднує коробку передач від силового агрегата. Й тому йому не потрібно використовувати свою потужність на обертання елементів трансмісії. Особливо такий метод дієвий, коли свічки автомобіля або акумулятор не в найкращому стані.

Вимкніть всі електропристрої

Перед запуском двигуна в мороз, бажано зменшити кількість пристроїв, що споживають електроенергію. Інакше її може забракнути для роботи стартере. Це буває, коли акумулятор неновий.

Варто відключити підігрів сидінь, пічку, магнітолу.

 

Олена Литвинова