12.01.2017

Як правильно запускати двигун у сильні морози - поради експерта

 - У сильні морози швидше розряджається автомобільний акумулятор, особливо неновий. Тому двигун завести складніше, - каже Павло Лозовенко, автоексперт і керівник клубу технічної класики Old Car Service. Мав більше 20 автомобілів. Розповідає, як правильно заводити двигун у морози. 

 

На що звертати увагу при запуску машини?

- Перед тим, як заводити, варто перевірити, чи вимкнені всі електроприлади автомобіля - пічка, підігрів сидінь, магнітола, обігрів заднього скла тощо. Якщо ні — вимкніть, аби ці пристрої додатково не забирали струм із акумулятора.

Перед тим, як повертати ключ запалювання, слід на 5-10 секунд увімкнути фари. Це для того, щоб розігнати електоліт в акумуляторі. Після цього він краще працюватиме у час запуску мотору. Якщо машина одразу не завелася, то не потрібно довго крутити стартер. Краще трохи почекати й спробувати ще.

На машинах із механічною коробкою передач під час запуску двигуна витискають педаль зчеплення. Зчеплення від'єднує коробку передач від силового агрегата. Й тому йому не потрібно витрачати свою потужність на обертання елементів трансмісії.

Якщо машина ледве завелася, треба підгазовувати?

- На авто з інжекторними двигунами не треба. Там електроніка сама справиться. На машинах із карбюраторами бажано на секунд 20 притиснути газ. При чому це треба робили ледь-ледь. Не варто тиснути сильно. За цей час двигун трохи прогріється і його оберти стануть рівномірнішими.

Чи варто забирати на ніч акумулятор із авто, аби не розряджався на морозі?

- У радянські часи таке практикували. Тоді важко було придбати новий акумулятор. Зараз з цим проблем немає. Якщо акумулятор, має хороший рівень щільності електроліту та за ніч він точно не розрядиться.

Акумулятор додому слід забирати тим, хто декілька тижнів не планує виїжджати. За цей час батарею може розрядити сигналізація.

Чому важко запускати авто з дизельним двигуном?

- Дизпаливо може замерзнути в баку. А якщо там не замерзло, то може закрижаніти в трубках, якими пальне йде до двигуна. Там це стається частіше, бо діаметр проходу малий. Перед морозами бажано заливати високоякісне пальне. На цьому не варто економити.

На що звертати увагу при запуску бензинових машин?

- Не треба залишати авто на зимову ночівлю із майже порожнім баком. Хоча б літрів 10 має бути. Через перепад температур у баку може утворитися конденсат, а якщо пальне ще й не дуже якісне, то паливна суміш слабо загорятиметься. Виникнуть проблеми із запуском двигуна.

 

Олена Литвинова