30.05.2018

1 літр пального на півтисячі кілометрів витрачає український автомобіль

Український автомобіль ХАДІ-34 є найекономнішим в Україні та одним з найбільш економних у світі.

ХАДІ-34 створила Лабораторія швидкісних автомобілів Харківського національного автомобільно-дорожнього університету ще 2010 року. Його побудували для змагань по економності Schnell Eco-marathon в класі "прототип" з бензиновими двигунами внутрішнього згоряння.

Про економність машини говорять декілька  факторів. По-перше, авто витрачає менше 2 грамів  бензину на кілометр. По-друге, ХАДІ-34 здатний проїхати на 1 літрі пального до 570 км. Автомобіль може розвивати швидкість до 40 км/год.

У 2010 та 2011 роках під час змагань на спеціалізованій трасі EuroSpeedway Lausitz ХАДІ-34 досягнула рекордних витрат пального - 1 л на 575 км.  На енергетичному еко-фестивалі Schnell Eco-Marathon у Лондоні 2016 року команда українського автомобілю здобула один з переможних кубків – "За стійкість і найкращий командний дух". Розробники ХАДІ-34 продовжують удосконалювати свій винахід.

Також це перший виготовлений в Україні автомобіль, що має несучий кузов типу "монокок". ХАДІ-34 занесений до книги  рекордів України як найбільш енергоефективний автомобіль в Україні.

Місяць тому ХАДІ-34 показали на OldCarLand.

Надія Поліщук