06.06.2018

Яким буде найстаріший автомобіль "РетроФесту 2018"?

8-10 червня у Кам"янці-Подільському відбудеться фестиваль стилю "РетроФест". Декілька днів тому на офіційному сайті фестивалю зареєструвався Hanomag Sturm для участі у виставці автомобілів. Зараз це найстаріший учасник "РетроФесту 2018" і претендент на звання "Найповажніший вік".
Hanomag Sturm, 1935 року випуску
Hanomag Sturm, 1935 року випуску

З 1871 року у Німеччині діяла компанія Hanomag, що спеціалізувалася на виробництві поїздів.  У 1905 році, за дорученням імператора Німеччини, компанія Hanomag приступає до створення і виробництва парових автомобілів для потреб армії. Крім того, у 1920-х роках фірма починає виробництво нового покоління цивільних автомобілів.

Перший примірник моделі Hanomag Sturm представили в 1934 році в Ганновері. Це була перша модель середнього класу на автомобільному ринку.

Оснащений шестициліндровим двигуном з робочим об'ємом в 2,2 літра автомобіль мав потужність у 50 кінських сил. Так само, як і всі попередні моделі, останні передвоєнні машини були прості, але мали гарну аеродинаміку. Модифікаціями Hanomag Sturm були  2- або 4-дверний седан, 4-місний кабріолет або 2-місний родстер.  У 1937 році для всіх моделей почали виготовляти двигун потужністю 55 кінських сил.

З 1939 року за наказом Гітлера, компанія Hanomag переходить на випуск танків, бронетранспортерів і важких вантажних автомобілів і виробництво Hanomag Sturm припинилося. За цей час виготовили в цілому 4885 примірників.

Як такий раритетний автомобіль потрапив в Україну – невідомо. Сподіваємося, що власник Даценко Сергій розповість цю історію на "РетроФесті".

Раніше засновник та організатор фестивалю Олена Дика розповіла про 10 родзинок "РетроФесту" у Кам"янці-Подільському.

Надія Поліщук