07.11.2018

Автомобілі зможуть їздити на воді - відкриття ізраїльських вчених

Команда ізраїльських й австралійських дослідників розробили паливо для автомобілів на основі водню.  Стартап Electriq Global презентували 29-30 жовтня на саміті Smart Mobility Summit в Тель-Авіві.

Водень - це безбарвний газ, він найлегший і найпростіший за будовою. Інша назва цього хімічного елементу - Гідроген. Водень також є найпоширенішим хімічним елементом у Всесвіті.

Водневе паливо допомогло б створювати екологічно безпечні автомобілі. Спалювання такого палива давало б необхідну кількість енергії і не містило вуглецевих парникових газів.

Науковці зіштовхнулися з проблемою -  водню у чистому виді майже немає на Землі,  а його промислове добування неефективне і супроводжується значними викидами вуглекислого газу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Новий законопроект може повернути корупційні техогляди" - експерт

Дослідники з ізраїльського університету Бен-Гуріон знайшли спосіб добувати водень з води не затратним способом. Для цього вони пропонують використовувати сонячну енергію.

Вчені Арік Йочеліс і Айріс Вісоли-Фішер пояснили, що розробили хімічний механізм, при якому з пероксиду водню (H2O2) можна отримати водень за допомогою фотоелектродів оксиду заліза (Fe2O3). Для цього використовуватимуть сонячну енергію, що здешевлює метод розщеплення.

На відміну від електромобілів, машини на водень можна швидко заправити і проїжджати більші відстані.  При цьому подальша заправка буде займати всього п'ять хвилин.

Як повідомляв Автопогляд раніше, голландський автовиробник представить перший в світі сертифікований літаючий транспорт. Серійний випуск аеромобіля почнеться з 2020 року.

 

Надія Поліщук