16.01.2017

Новий український танк дасть відсіч окупантам

 

Розробили новий український танк "Тірекс". Його виготовлятимуть в Україні. Він відповідає всім технічним вимогам Міністерства збройних сил України. За рік такі машини візьмуть на озброєння.

Розробила танк інженерна група "Арей". Новинка стане конкурентом російського танка "Армада", якого випустили торік. Бойовий потенціал танка має перевищувати "Оплот" та "Булат".

"У танкові принципово нова система управління вогнем і високий рівень захисту. "Тірекс" дуже маневрений і має хорошу систему кругового огляду. У машині — повний комплекс начиння, необхідного для ведення бою у складних умовах, - каже генеральний конструктор "Арею" Сергій Степанов. - Він може вести одночасно ближній протипіхотний і дальній протитанковий бій, працювати вдень і вночі".

Корпус "Тірекса" та ходова частина броньовані. Екіпаж машини розрахований на трьох. З броньованої капсули у корпусі танка вони керують ним, ведуть вогонь із гармати і кулемету. "Тірекс" оснастять 125-міліметровою гарматою з дистанційною системою заряджання і кулеметами.

"Тірекс" планують робити зі старих радянських Т-64 і Т-72. З них лишають ходову частину, двигуни, елементи корпусу.

"Це машина перехідного періоду. Вона дозволяє використати потенціал існуючого в Україні парку танків і за короткі терміни з мінімальними затратами отримати техніку принципово нового рівня. Вона не поступатиметься світовим аналогам" - каже фахівець.

 

Олена Капнік