02.11.2016

4 способи зекономити на зимовій гумі

Як тільки температура опускається нижче 7 градусів тепла, бажано міняти літні автошини на зимові. Комплект зимових покришок для бюджетних популярного радіусу 13-15 дюймів обійдеться у понад 3 тис. грн.

Пропонуємо 4 варіанти заощадити на шинах до настання холодів.

Два зимові колеса замість чотирьох

 Половину коштів можна заощадити, якщо придбати лише пару покришок на передні колеса. Завдяки такому рішенню ефективність гальмування буде значно кращою, ніж на літніх чи на всесезонних колесах.

"Також не буде ризику буксування на ожеледиці. Передні колеса впевнено прокладатимуть шлях для задніх", - говорить Владислав Пасічнюк, слюсар шиномонтажу на просп. Науки у Києві.

Однак, за його словами, при далеких подорожей завантаженим автомобілем треба бути дуже уважним, не розганятися понад 80 км/год.

"Задні будуть більше ковзати, тому машину може добряче занести. Особливо на повороті", - каже він.

Спеціаліст радить купувати зимову гуму на два колеса тим, хто їздить переважно містом і то не щодня. Рекомендує брати гуму не нижче середньої цінової категорії.

"Середня за ціною та дорога має кращі зчепні властивості, тому буде ефективнішою у випадку, коли ззаду встановлено літні колеса".

Купівля вживаних шин

 4 вживані зимові шини обійдуться ще дешевше за 2 нові шини. Зазвичай вживану гуму продають преміум-сегменту, тому вона при 2 чи 3-річному віці має кращі зчепні властивості ніж бюджетна цього ж віку.

"Але треба бути дуже уважним. Варто обдивитися кожну покришку з усіх боків. У ній не повинно бути ґуль, сильного зносу й вона не має бути клеєною. Інакше може вибухнути прямо під час руху. Це може стати причиною різкого заносу та аварії", - каже Владислав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як залишати авто на зимову ночівлю

Він радить купувати вживану гуму дачникам — людям, які переважно їздять взимку міжміськими трасами та не різко маневрують.

"Працювати на автомобілі із вживаною гумою небезпечно. Хіба що перебитися один сезон. Від неї можна чекати різних сюрпризів", - пояснює він.

Торішня зимова гума — краще, ніж всесезонка

 Найдешевші колеса бюджетних брендів можна знайти за 490-540 грн за штуку. Встановлення української, білоруської чи китайської гуми — це дорожче, ніж купівля вживаних шин, але й краще для безпеки.

"Якщо і це дорого, то є компромісний варіант — купівля торішньої або позаторішньої гуми. Зазвичай її подають в інтернеті на сайтах оголошень або ж на базарах. Оскільки гума вже несвіжа, то продають за заниженою ціною. Одна покришка обходиться у 300-350 гривень, комплект — у 1200-1400", - каже спеціаліст із підбору шин Олександр Довгань, він продає колеса у автомагазині на столичній вул. Великій окружній.

За його спостереженнями, торішня й позаторішня гума має гірші зчепні властивості ніж нова. Вона менш еластична, жорсткіша.

"Якщо є можливість, то варто поцікавитися, як зберігали колеса. Якщо вони лежали горизонтально одне на одному, то таких краще не брати. Гума погано балансуватиметься, бо буде поведеною", - каже спеціаліст.

Одягніть ланцюги на ведучі колеса

 Комплект ланцюгів на ведучі колеса обійдеться значно дешевше за гуму — 400 гривень. Ланцюги добре тримають авто на ожеледиці.

"Це хороший варіант, але більше для міжміських доріг і то не для щоденного користування. На ланцюгах варто їздити не лише по ожеледиці, а по снігу. Найбільшим недоліком цього способу убезпечитися на слизькій дорозі є те, що через ланцюги розбивається ходова частина машини. Під час їзди вони дуже шумні", - каже Олександр.

Володимир Гук