15.06.2016

Як тюнінгують Lanos

Daewoo Lanos чи не найпопулярніший автомобіль в Україні. Саме через це він отримав звання народного. Вперше цей автомобіль презентували на Женевському автосалонi 1997 року. Вже через рік Lanos почали випускати в Україні. Спочатку Daewoo Lanos просто збирали в Україні, а 2004-го у Запоріжжі налагодили повномасштабне виробництво.

 

 

Дизайн кузова розробляло відоме італійське ательє ItalDesign під керівництвом Джорджетто Джуджаро, але як бачимо, народу мало дизайну від іменитого італійця. Тож українці постійно вдосконалюють Lanos усіма можливими способами, хоча не завжди доробки вдалі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Чіп-тюнінг збільшує потужність

Скопійовані в Opel двигуни власники Daewoo часто міняють на справжні опелівські C20XE. Ці мотори значно потужніші і можна їх встановити без суттєвих переробок. Також власники народної моделі модернізують "рідні" двигуни. Наприклад, встановлюють турбо-кіт на Lanos.

 

 

Lanos мав три варіанти виконання кузова: тридверний хетчбек, п'ятидверний хетчбек і седан. Також була обмежена партія Lanos Cabrio у кузові кабріолет, яку виготовляли з 1997 по 2002 рік. Але в Україні масово доступні лише седани. Ймовірно через це для українського ралі-кару переробили кузов із седану в купе.

 

 

З 2008 року автомобілі продають під назвою Daewoo Lanos і ЗАЗ Lanos. Також у світі ці авто продають як FSO Lanos, Doninvest Assol, Chevrolet Lanos, ZAZ Chance та Chevrolet Lanos.

 

 

 

Юрій Кардашевський